Najbliższe szkolenia otwarte

Praktyczne stosowanie Prawa Zamówień Publicznych na rynku medycznym - szkolenie dla wykonawców /21-22 III 2019/

Szkolenie uwzględnia obecny stan prawny w dziedzinie zamówień publicznych oraz propozycje niektórych zmian zapisów zawartych w Koncepcji nowego Prawa Zamówień Publicznych. Omówione zostaną najistotniejsze elementy ustawy dotyczące bezpośrednio pracy wykonawców zamówień publicznych w służbie zdrowia.

W trakcie szkolenia będzie można uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania związane z bieżąco przeprowadzanymi postępowaniami o zamówienia publiczne. Uczestnicy mogą również liczyć na poszkoleniowe doradztwo ze strony Wykładowcy - praktyka z bardzo dużym doświadczeniem zdobytym w pracy działach zamówień publicznych w zakładach opieki zdrowotnej.

Szkolenie adresowane jest zarówno do osób rozpoczynających swoją karierę w obszarze zamówień publicznych jak i zaawansowanych specjalistów.

Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu:

• Uzyskanie wiedzy istotnej dla wykonawców dot. obecnie obowiązujących przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
  • Poznanie praw i obowiązków uczestników postępowania.
  • Zweryfikowanie dotychczas stosowanych praktyk w świetle przepisów znowelizowanej ustawy Prawo zamówień publicznych.
  • Przedyskutowanie indywidualnych problemów.

Miejsce:
Warszawa, Centrum Konferencyjne Wilcza, ul. Wilcza 9

Termin:
21-22 marca 2019

Adresaci:
Szkolenie adresowane jest do wykonawców biorących udział w postępowaniach o zamówienie publiczne na dostawy leków, wyrobów medycznych, odczynników, sprzętu laboratoryjnego, urządzeń medycznych i laboratoryjnych itp.

Ilość miejsc:
max 20 uczestników.

Program szkolenia:

• Zasady udzielania zamówień:
    • Zachowanie uczciwej konkurencji i równe traktowanie Wykonawców.
    • Czyny nieuczciwej konkurencji.
    • Zasada proporcjonalności i przejrzystości, zgodnie z Dyrektywą klasyczną.
    • Jawność postępowania – otwarcie ofert, protokół, dokumenty postępowania, umowy.
    • Tajemnica przedsiębiorstwa. Jakich informacji nie można zastrzec w ofercie?
  • Warunki udziału w postępowaniu:
    • Dozwolone formułowanie warunków udziału w postępowaniu.
    • Możliwość polegania na zasobach innych podmiotów – ograniczenia z tym związane oraz odpowiedzialność. Propozycja zmian w Koncepcji nowego Prawa Zamówień Publicznych.
  • Przesłanki wykluczenia z postępowania:
    • Obligatoryjne.
    • Fakultatywne.
    • Przynależność do grupy kapitałowej.
    • Tzw. „procedura odwrócona”.
  • Oświadczenia i dokumenty niezbędne do przeprowadzenia postępowania:
    • Oświadczenie w postępowaniach o wartości poniżej progów UE.
    • Jednolity europejski dokument zamówienia (JEDZ) - wstępnie zastępujący zaświadczenia i inne dokumenty wydawane przez organy publiczne lub osoby trzecie.
    • Kiedy są wymagane dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia?
    • Dokumenty przedmiotowe potwierdzające spełnienie wymagań określonych przez zamawiającego.
    • Możliwość uzupełniania brakujących lub błędnych dokumentów oraz pełnomocnictw.
    • Czy pojęcie aktualności dokumentów powinno być utożsamiane z datą wystawienia tych dokumentów?
  • Opis przedmiotu zamówienia:
    • Zasady opisu przedmiotu zamówienia.
    • Co Zamawiający może zawrzeć a czego nie opisując przedmiot zamówienia na dostawę leków, wyrobów medycznych, odczynników, sprzętu laboratoryjnego, urządzeń medycznych i laboratoryjnych?
    • Równoważność jako wyjątek od zasady – propozycje zmian zawartych w Koncepcji nowego Prawa Zamówień Publicznych.
    • Dwojaki charakter próbek. Obowiązek zwrotu próbek wykonawcom, których oferty nie zostały wybrane. Czy wszystkie próbki można zwrócić?
  •  Podwykonawstwo jako część zamówienia w dostawach wyrobów i sprzętu medycznego.
  •  Przygotowanie i złożenie oferty:
    • Liczenie terminów.
    • Dopuszczalne formy wnoszenia wadium – terminy wnoszenia i zwrotu, możliwość zatrzymania wadium.
    • Terminy związania ofertą – możliwość ich przedłużania.
  •  Wybór najkorzystniejszej oferty:
    • Poprawianie oczywistych omyłek pisarskich, rachunkowych i innych – nie wpływających istotnie na treści oferty.
    • Zamknięty katalog możliwości odrzucenia oferty.
    • Oferta z rażąco niską ceną lub kosztem i obowiązki stron z tym związane.
    • Kryteria oceny ofert – ograniczenia.
    • Cena jako jedyne kryterium lub kryterium o wadze przekraczającej 60%.
    • Możliwość unieważnienia postępowania.
  •  Odpowiedzi na zapytania uczestników, konsultacje.

Szkolenie dostępne również w formie zamkniętej (in company).
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Zadzwoń: 507188997

Szkolenie poprowadzi:
HANNA KRASZCZYŃSKA
ceniona ekspertka w zakresie zamówień publicznych, wieloletni praktyk w prowadzeniu oraz nadzorowaniu postępowań w renomowanych placówkach opieki zdrowotnej (m.in. Instytut Matki i Dziecka w Warszawie), doradca ds. zamówień dużych jednostek w branży zdrowotnej. Uczestniczyła w wielu debatach na temat rynku zamówień publicznych w Polsce a także w Unii Europejskiej, autorka komentarzy na temat zamówień publicznych w czasopiśmie Puls Biznesu. Od 9 lat prowadzi szkolenia w tematyce zamówień publicznych.

Koszt:
920 zł netto /os.

Rabaty:
Druga i trzecia zgłoszona osoba z jednej firmy uzyska każda 10% rabat. (828 zł netto za osobę)
Przy zgłoszeniu czterech i więcej uczestników z jednej firmy, wszyscy uczestnicy uzyskają 20% rabat. (736 zł netto za osobę).

Koszt obejmuje uczestnictwo, materiały szkoleniowe, poczęstunek, zaświadczenie.

Przeczytaj:
Zasady uczestnictwa w szkoleniach

Pobierz ofertę i kartę zgłoszenia formacie PDF:

OFERTA I KARTA ZGŁOSZENIA

©2019 Gremium IDK. All Rights Reserved.